Magnetler

Göster:
Sırala:
Magnetler

MAGNET BASKISI HAKKINDA

Magnetler, günümüzde reklam amaçlı kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Önceleri buzdolabı üzerine süs amaçlı kullanılan magnetler, artık bir kartvizit niteliğinde ya da bebek şekeri ve nikâh şekeri gibi yeni doğumlarda, mevlitlerde ya da nikâh törenlerinde kullanılabilmektedir. Mutfaklarda, özellikle buzdolaplarının ve benzer metal yüzeyli ürünlerin kapaklarına yapıştırılan bu ürünlerde firmaların logoları, kısa tanıtımları ve iletişim bilgileri bulunmaktadır. Akıllı ve şık tasarımlar sayesinde birer süs amacı ile de kullanılabilen magnetler, hemen her evde bulunan ürünler haline gelmiştir. Pek çok firma artık reklam amacı ile magnet siparişi vermektedir. 

Baskı yaptırılmak istenilen magnet tasarımı ya da çeşidi fiyatlara etki edebilse de karşımıza çok da yüksek rakamlar çıkmamaktadır. Magnet baskı fiyatları son derece uygun olmakla beraber baskı yaptırılacak olan adet arttıkça fiyat avantajı da aynı doğrultuda artmaktadır. Bu sebeple bir kaç seferde az sayıda magnet siparişi vermektense, tek seferde çok sayıda sipariş vermek daha karlı olmaktadır. 

Magnet Bastırmadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

Magnet bastırmaya karar veren firmalar genelde öncelikle buzdolabı magnet fiyatları ne kadar?  bebek magnet fiyatları nasıldır gibi araştırmalar yapmaktadır. Ancak fiyat araştırması yapmadan önce dikkat edilmesi ve belirlenmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Öncelikle ebat ve şekil yapısını belirlemelisiniz. Düz, oval ya da özel tasarım bir şekilde mi olacağı belirlenmelidir. Ayrıca magnet üzerine koyulacak yapılacak logo, telefon numarası ya da tanıtım yazısı gibi bilgilerin baskı sonrası kolay okunabilecek ve göze hoş gelecek boyutta ve renkte olması gerekmektedir. Yine yazı içerecek baskılarda, magnetin tamamını kaplamayacak ve çok fazla uzun olmayacak yazılar tercih edilmelidir. Fiyat belirlenirken bu gibi kriterlerin de belirleyici olduğu düşünülürse araştırma yapmadan önce bu durumların kesin olarak belirlenmesi gerekmektedir.